روستاي سالم آباد/علمي پژوهشي
درباره وبلاگ
به وبلاگ روستای سالم آباد/علمی پژوهشی خوش امدید
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 6947
تعداد نوشته ها : 10
تعداد نظرات : 55
به نظر شما کدام تصویر از نظر مفهوم و محتوا بهترین است؟

(نظر خود را در پایین قسمت نظربیان کنید)

  شماره1

  شماره2

  شماره3

  شماره4

  شماره5

  شماره6

  شماره7

  شماره 8


با  سلام تا این ساعت عکس شماره 1 بیشترین آمار را داشته

مداحی /پا منبری/سینه زنی/ روضه خوانی/کتاب خوانی سنتی استان بوشهر که بیشتر در روستاهای چارک-میانخره و روستاهای همجوار در شهرستان دشتی و بعضی از روستاهای تنگستان به خصوص روستای سالم آباد مرسوم است.

fsm-95

پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید بسیار زیباست

برای دانلود بروی لینکهای زیر بزنید

شب تاسوعا:

روز تاسوعا:

شب هشتم:

شب هفتم:

شب ششم:

شب پنجم:


علمی پژوهشی روستای سالم آباد

روستای سالم آباد توانست با اعزام 70 درصد جمعیت روستا به اردوی راهیان نور رتبه اول در تنگستان وشاید هم در بوشهر و حتی در ایران باشد
....
انشالله به زودی عکس ها روپس از تایید حفاظت وارد میکنیم
از صبر شما سپاسگزاریم
فکه
فکه
پذیرایی
قتلگاه شهید آوینی
تدارکات
تدارکات
پذیرایی

چگونه کودک خود را نمازخوان کنیم؟


کودکان و نوجوانان، در تقلیدپذیری شهره‌اند و بسیاری از رفتارها را از طریق تقلید کردن از دیگران می‌آموزند. یکی از این رفتارهای نیک و پسندیده، نماز خواندن است.


کودک و نماز خوان

خوب است که بدانیم عبادت و نماز خواندن کودکان، آنان را در پیشگاه خداوند، مأجور می‌گرداند و رغبت بیشتری برای انجام عبادت خواهند داشت و از طرف دیگر، انجام عبادت‌ها در کودک، موجب ملکه شدن آن‌ها می‌گردد و باعث می‌شود که در دوران بزرگ‌سالی، عبادت را به آسانی و به خوبی انجام دهند. اما آنان که هنگام بلوغ، نماز ننموده‌اند، عبادتی نکرده‌اند، بعد از بلوغ، انجام این کار برای آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود؛ پس اگر بخواهیم کودکان، افرادی مفید، مۆمن و نمازخوان باشند، باید از دوران کودکی با عبادت و نماز خو بگیرند و این دوره برای آموزش و ترغیب آنان، بهترین دوران است.

ادامه مطلب

چین یکی از کشورهایی است که آداب فراوانی برای مراسم گوناگون دارد، از آنجایی که کشور چین حدود 56 گروه قومی را شامل میشود، در هر قوم آداب متفاوتی اجرا میشود. این رسوم از دزدیدن عروس تا پرتاب گوی های رنگی را شامل میشود. در این یادداشت به تفصیل به رسوم ازدواج در کشور چین میپردازیم، با ما همراه باشید.

ازدواج چین

ادامه مطلب

مزایای درمان با لیزر

 لیزر چه نقشی دردرمان بیماریهای نشیمنگاه داشته وچه مزایایی نسبت به جراحی سنتی دارد:

 

آرامش

    1) نیازی به بستری در بیمارستان و گرفتن بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی که یکی از علل ترس بیماران است نداشته ومتعاقب آن نیازی به استراحت چند روزه در منزل که از ضروریات جراحی سنتی است را ندارند و از روز بعد از عمل میتوانند به سرکار خود بازگردند زیرا بیمار بیهوشی نگرفته ودرد زیادی بعد از عمل ندارد.

    2) نیازی به پانسمان داخلی (توپی یا تامپون)ندارد که معمولا در جراحی سنتی اجباری و خارج کردن آن بسیار دردناک است .

    3)عمل معمولا در مطب انجام و بیمار بعد از عمل مرخص ومیتواند بعد از عمل تغذیه معمولی و دفع مدفوع داشته باشد در حالی که در جراحی سنتی اصل برعدم تغذیه حداقل برای24ساعت وسپس تغذیه با سوپ برای به تاخیر انداختن دفع برای مدت چند روزمی باشد.

    4) درد بعد از عمل با لیزر نسبت به جراحی سنتی بسیارکمتر و میزان خونریزی نیزکمتر است همچنین میزان عود کمتر است.

    5)انتقال عفونت های خطرناک مثل هپاتیت که در جراحی سنتی محتمل است درعمل با لیزر وجود ندارد.

    6)بر خلاف تصور عموم لیزر در هر مرحله ای حتی مراحل پیشرفته هموروئید وغیرو کارآیی دارد و حتی درمورد بیماران با سن بالا و مشکلات دیابتی-کبدی-کلیوی وبیماران قلبی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند قابل انجام است.

کات کلی راجع به بیماریهای مقعد -هموروئید ، بواسیر ، فیشر ، سینوس موئی ، شقاق ، یبوست

بواسیر

 

برطبق بررسی های بعمل آمده در مراجعین به مطب که طی یک دوره 7ساله انجام شده است افراد با هر درجه از تحصیلات معمولا دچار هر مشکلی اعم از سوزش ، درد و خونریزی در ناحیه آنال یا مقد و اطراف آن می شوند به اشتباه از آن بعنوان هموروئید یا بواسیر یاد می کنند درحالیکه اکثریت غریب به اتفاق آنان دچار مشکلات دیگر علی الخصوص شقاق (فیشر) می باشند (90% موارد مراجعین به مطب دچار شقاق می باشند و اکثرا با درد وبه میزان کمتری با درد و خونریزی مراجعه میکنند) بنابراین توصیه میشود دچار هر علامتی در نشیمنگاه هستید حتما قسمت فیشر یا شقاق را مطالعه نمائید.
واقعیت بعدی آماری حکایت از خود درمانی و یا توصیه درمانی ازطریق اطرافیان می باشد بطوریکه اکثرا قبل از مراجعه به پزشک یک یا چند دوره از پماد و قرص به توصیه اطرافیان و از داروخانه تهیه و استفاده می کنند که نه تنها موثر نبوده بلکه منجر به و باعث پیشرفت بیماری می گردد.

متاسفانه برخی ار بیماران مبتلا به بیماری های مقعدی به دلیل خجالت و ترس به پزشک مربوطه مراجعه ننموده و این امر سبب وخیم تر شدن بیماری های آنها و همچنین سخت تر شدن مراحل درمان آنان می گردد از این رو اکیدا توصیه می نمائیم هنگام مشاهده علائم بیماری های مخرج مانند درد ، سوزش ، خونریزی در ناحیه مقعد در هنگام اجابت مزاج ، بزرگ شدن دهانه مخرج و احساس درد در این قسمت سریعا به پزشک معالجه نمایید.
ادامه مطلب

ازدواج یکی از زیبایی های آفرینش و از سنن و رسوم قطعی همه ملل و اقوام بشری است. در اسلام نیز به ازدواج اهمیتی فراوان داده شده است و از جوانبی مختلف به آن نگاه شده است؛ به طوری که با هیچ چیز قابل عوض شدن نیست.

مریم عطاریان- بخش کلوپ ازدواج تبیان
طلاق

از نظر اسلام، تشکیل خانواده یک فریضه است. عملی است که مرد و زن باید آن را به عنوان یک کار الهی و یک وظیفه انجام بدهند. اگرچه شرعاً در زمره واجبات ذکر نشده، اما به قدری ترغیب شده است که این برداشت می شود که خدای متعال بر این امر اصرار دارد، آن هم به عنوان یک حادثه ماندگار و دارای تأثیر در زندگی و جامعه. به همین دلیل است که این همه بر پیوند میان زن و شوهر تاکید شده و جدایی را مذمت نموده است.
البته ازدواج مانند بسیاری از امور یک مسئولیت جدید است که مشکلاتی را هم احیاناً همراه دارد؛ اما تکامل شخصیت انسان را در پی دارد، تکاملی که جز با ازدواج به دست نمی آید. ازدواج دارای فوایدی فراوان است که در معارف نورانی اسلام به آنها اشاره شده است که به بعضی از آنها اشاره می کنیم: 1. بقای نسل؛ 2. آرامش روحی؛ 3. ازدیاد رزق؛ 4. تأمین نیازهای غریزی و طبیعی انسان.
با این همه فوایدی که در ازدواج مشاهده می شود برخی از جوانان بنا به بهانه های مختلف از آن سر باز می زنند.

ادامه مطلب

بسیاری از دختران بر این باورند تا وقتی مرد کاملی را برای ازدواج نیافته اند، نباید به ازدواج تن دهند. چنین طرز فکر کمال گرایانه ای، می تواند مشکلات فراوانی را برای آنان ایجاد کند

ازدواج

در بخش اول این یادداشت به برخی باورهای غلط درباره ازدواج و آسیب های ناشی از آن اشاره کردیم، در ادامه به تعداد دیگری از این باورها اشاره میکنیم:


ادامه مطلب
انشالله به زودی عکس ها روپس از تایید حفاظت وارد میکنیم
از صبر شما سپاسگزاریم
X